SORU SORUN

Kapalı Burun Estetiği

Afro-Amerikan Burunlar

Kapalı Burun Estetiği

Neden Kapalı Rinoplasti İlk Tercihim?

Çoğu zaman, Afro-Amerikan etnik kökene sahip hastalar, burun yapısının çok geniş veya burun deliklerinin çok büyük olduğundan şikayet ederler. Talepleri burun estetiği ile daha dar ve daha belirgin bir burun ucu, daha küçük burun delikleri daha ince bir burun sırtı ve daha dar burun tabanıdır.

Bu hastalarda burun ucu desteğinin artırılması ve burun ucunun daraltılması, burun deliklerinin küçülmesi (alar base reduction, alarplasty), burun sırtının inceltilmesi ve burun tabanının daraltılması gerekebilir.

Diğer bir önemli husus, bazı Afro-Amerikan hastalarda keloid veya skar dokusu (yara izi) geliştirme riskidir. Bu nedenle skarsız (izsiz) sonuçlar için cerrahi yaklaşım olarak kesileri görünmeyen kıvrımlara saklamak gereklidir.

Afro-Amerikan etnik kökene sahip burunlarda tek tip bir burun yaratmaya odaklanmak yerine, etnik kökenin doğal güzelliğini ortaya çıkaran bir burun şekillendirme ameliyatı planlanmalıdır. Bu nedenle Afro-Amerikan kökenli hastalarda uygulanacak burun estetiği ameliyatlarında burnun anatomik yapılarını korumak ve doğal bir görünüme sahip olmasını sağlamak için kapalı rinoplasti tekniğini tercih etmekteyiz.

Aklınıza takılanlar mı var? Doktoruna Sorun!

0532 680 64 96

Loading...

DOKTORUNA SORUN

Doç. Dr. Mehmet Emre DİNÇ sorularınızı yanıtlıyor.

© Doç. Dr. Mehmet Emre DİNÇ. Design by Projemed